Filtre Değişim Zamanı

Arıtma sistemlerinin en önemli parçaları filtrelerdir. Su arıtma cihazı performansını belirleyen filtrelerin belli periyotlarda değiştirilmesi gerekir. Su arıtma aşamaları filtre çeşitlerine göre değişkenlik gösterir. Filtre değişim zamanlarını çok iyi ayarlamak önemlidir.
Cihazlar farklı sayılarda filtrelere sahip olabilir. Her filtrenin kullanım ömrü farklıdır.Kullanım ömrü dolmuş filtreler arıtılan suyun kalitesin, düşürür. Suyun renginde, kokusunda, lezzetinde değişikler olur.

Kullanım şekline ve suyun kalitesine göre filtrelerin de değiştirilme süreleri değişebilir. Belli bir kullanım ömrü olsa da filtrelerin daha kısa sürede değiştirilmesi gerekebilir. Arıtma cihazlarında en sık değiştirilen parça filtredir.
Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Süreleri

Su arıtma cihazı filtreleri özelliklerine göre farklı çeşitlerde bulunur. Her filtre farklı bir arıtma özelliği sunar. Arıtma cihazlarının kalitesini de filtre çeşitliliği belirliyor. Ne kadar ince ayarlı filtre olursa su o kadar kaliteli oluyor.
Filtrelerin ince arıtma olanaklarının olması kaliteli su elde etmek için önemli. Kaliteli suya her zaman sahip olmak için de filtre değişimi yapmak gerekli. Filtrelerin çeşitlerine göre değişim süreleri şöyledir:
Membran filtre - 3 yıl,
5 Micron Filtre - 8-12 ay,
Aktif Karbon Filtre - 8-12 ay,
Karbon Block Filtre - 8-12 ay,
Post Karbon Filtre - 24 ay,
Alkali Filtre değişim süresi yoktur.

Filtre Değişimi Nasıl Yapılmalıdır? Filtre değişimi için profesyonel destek almak her zaman daha avantajlıdır. Arıtma teknolojilerinde uzman teknik destek firması tercih ederek filtre değişimini güvenle yapmak mümkün. Su arıtma cihazı filtre fiyatları da kalitesine göre değişiyor. Değişim yapılırken orijinal parça kullanmak çok önemlidir. Arıtma sistemlerindeki filtrelerin fiyat skalasının denen değiştiğini merak ediyorsanız Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatları Neye Göre Değişir, başlıklı yazımızda bu konuya detaylı olarak değinmiştik, okumanızı tavsiye ederiz.
Filtre değişimi mutlaka marka ve modele uygun yeni filtre tercih ederek yapılmalıdır. Donanımın aynı şekilde çalışması için filtrenin uygun olması önemlidir. Su arıtma cihazı aparatları mutlaka orijinal olmalıdır. Yan sanayi aparat kullanmak arıtma kalitesini olumsuz etkiler.
Markaya Göre Filtre Seçimi
Cihazın markası ve modeli filtrenin de nasıl olacağını belirler. Her markanın orijinal filtresi vardır. Ve bu filtreler sadece yetkili servislerde bulunur. Eğer marka ve modele uygun filtre seçilmezse cihaz bozulabilir. Kaliteli arıtma sistemlerindeki filtrelerin orijinal parçayla değiştirilmesi gerekir. Cihazın tipi ve kullanım koşulları filtre değişim süreçlerini ve teknik detayları belirler. Teknik desteği yetkili ve su arıtma teknolojilerinde uzman olan firmadan alarak güvenilir arıtma sistemi kalitesini koruyabilirsiniz.

““Günümüz sartlarina bagli olarak, nüfusun hizla artis göstermesi, sanayilesme ve diger dis etkenler, temiz su kaynaklarinin gün geçtikçe....””

Icon